Licealiści na spotkaniu ze sztuką

Rok 2018 został w naszym mieście ogłoszony Rokiem Stanisława Zagajewskiego. Z tej okazji instytucje kulturalne działające w naszym mieście przygotowały szereg imprez. Jako pierwszą otwarto wystawę zatytułowaną “Nikifor kontra Zagajewski”. Można ją podziwiać w sąsiadującym z naszą szkołą Centrum Kultury Browar B.  W miniony piątek, 9 lutego, uczniowie z klas IC, IIB i IIC liceum mieli okazję tę wystawę zobaczyć. Organizatorzy postanowili zestawić z sobą prace najsłynniejszego włocławskiego rzeźbiarza z dziełami innego znanego polskiego prymitywisty – Nikifora Krynickiego, a także pracami artystów z Turcji, Chorwacji czy Stanów Zjednoczonych. Ten ciekawy pomysł spotkał się z zainteresowaniem młodzieży, która, zatrzymując się na dłużej przy niektórych dziełach, żywo dyskutowała. Niewątpliwie warto zetknąć się z “żywą” sztuką, choć żyjemy w czasach, kiedy dzięki Internetowi wszystko mamy w zasięgu ręki.  Szczególnie dobrze o tym pomyśleć w Europejskim Roku Dziedzictwa Kulturowego.

Angelika Szumińska

Skip to content