Dziewięcioro długoszaków powalczy o indeksy na Politechnikę Gdańską!

Dwoje uczniów pani Małgorzaty Jaskólskiej oraz siedmioro uczniów pana Konrada Trokowskiego bez problemów pokonało I etap Konkursu Chemicznego „Wygraj indeks” organizowanego przez Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej i 24 marca powalczy o indeksy na tamtejszą uczelnię. Co warte podkreślenia, w gronie finalistów tego konkursu są wyłącznie uczniowie klas drugich i pierwszych naszego liceum.

I etap tego konkursu polegał na samodzielnym rozwiązywaniu zadań i problemów chemicznych dostarczonych przez organizatorów. Zadania w tym roku były dość wymagające i zmuszały uczniów do poszukiwania odpowiedzi. Wszyscy nasi chemicy, którzy zdecydowali się wystartować w konkursie, pomyślnie przeszli I etap i 24 marca na terenie Politechniki Gdańskiej powalczą o indeksy na tamtejszą uczelnię.

Do finału Konkursu Chemicznego „Wygraj indeks” awansowali: uczennice klasy drugiej Paulina Jakubczyk i Klaudia Skrzypińska (opiekun: pani Małgorzata Jaskólska) oraz Agata Balcerowska, Alicja Orłowska, Julita Orankiewicz, Aleksandra Lewandowska, Krzysztof Naraziński i Adam Piętowski (uczniowie klas pierwszych), a także uczeń klasy drugiej Rafał Brzeziński (opiekun: pan Konrad Trokowski).

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu!

Skip to content