Piotr Mroczkowski – stypendystą im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego

We wtorek, 27 lutego o godz. 16,00, w Sekretariacie Episkopatu Polski w Warszawie nastąpiło wręczenie Stypendium oraz Nagrody im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego. Piotr Mroczkowski, uczeń klasy 3 LO, został stypendystą im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego. Stypendia funduje i przyznaje Fundacja „Solidarna Wieś” od 14 lat. O  stypendia może ubiegać się młodzież pochodząca z wsi lub małych miejscowości, wierząca i praktykująca oraz chcąca kontynuować naukę w większych ośrodkach edukacyjnych.

Nagrodę im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego za rok 2017 otrzymał prof. dr hab. Jacek Hilszczański, członek Rady Naukowej Leśnictwa przy Prezesie Rady Ministrów. Laureat został uhonorowany między innymi za „odważną i konsekwentną obronę rozumu i naukowej wiedzy w dyskusji o ochronie Puszczy Białowieskiej”.

W uroczystości udział wzięli abp Stanisław Gądecki, abp Henryk Hozer, bp Artur Miziński, Andrzej Dera, Sławomir Siwek, Zenon Sułecki, Jacek Kurski, wielu przedstawicieli Sejmu i Senatu oraz ludzi zatroskanych o polską wieś i leśnictwo.

Ks. Jacek Kędzierski

Skip to content