Pięcioro laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady OLIMPUS z chemii

Czworo uczniów klas drugich i jedna uczennica klasy trzeciej naszego gimnazjum zdobyło tytuły laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z chemii. To kolejny chemiczny sukces odniesiony przez długoszaków. Najwyższe, piąte miejsce w Polsce zajął Kacper Kaznowski, który w nagrodę otrzyma dyplom laureata i atrakcyjną pozycję książkową.

Zimowy test Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z chemii składa się z trzydziestu pytań jednokrotnego wyboru. Sprawa wydaje się prosta, ale za każdą prawidłową odpowiedź uczestnik zdobywa jeden punkt, a za każde błędne wskazanie – traci punkt. Można też wstrzymać się od odpowiedzi. Na starcie uczeń otrzymał trzydzieści punktów, zatem najniższy wynik to 0, a najwyższy – 60 “oczek”.

Kacper Kaznowski uzyskał 56 punktów i zajął piąte miejsce w Polsce wśród drugoklasistów. Kacper jest tegorocznym laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii. Magda Balcerzak – zwyciężczyni ubiegłorocznej sesji wiosennej i Michał Porębski zajęli wspólnie ósmą lokatę z wynikiem 53 punktów. Trzecia w ubiegłym roku na wiosnę Alicja Skibowska tym razem była dziewiąta z rezultatem 52 “oczek”.

Wśród uczniów klas trzecich dziewiątą lokatę i także tytuł laureata zdobyła Maja Mysłowska (52 punkty) – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii z roku szkolnego 2016/2017.

Opiekunem wszystkich laureatów jest pan Konrad Trokowski.

Skip to content