Drugi dzień rekolekcji wielkopostnych

W drugim dniu szkolnych rekolekcji wielkopostnych rozważania skupiały się wokół prawdy o Bożej Miłości.  Jej znakiem jest krzyż, w który wpatrujemy się szczególnie w Wielkim Tygodniu. Tajemnicę tej wielkiej Miłości zgłębialiśmy, uczestnicząc w nabożeństwie drogi krzyżowej. Z krzyża spływa na człowieka Boże Miłosierdzie. Doświadczyć go można w sakramencie pokuty. W dniu wczorajszym rekolekcjonista – ks. dr Michał Styczyński – przypomniał warunki dobrej spowiedzi. Dziś natomiast, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, była możliwość skorzystania z niej. Po dziękczynieniu i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem dzieci i młodzież z ZSK, pod opieką wychowawców, przeszły do auli Wyższego Seminarium Duchownego, by zobaczyć i przeżyć Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu ich koleżanek i kolegów, przy współudziale wychowawcy internatu i księdza katechety.

A. Szumińska

Skip to content