Licealiści Długosza laureatami Konkursu Chemicznego Politechniki Gdańskiej „Wygraj indeks”

Troje uczniów naszego liceum: Rafał Brzeziński z klasy IIC oraz Agata Balcerowska i Krzysztof Naraziński z klasy IA zostali laureatami Konkursu Chemicznego „Wygraj indeks” organizowanego przez Politechnikę Gdańską. Agata, Rafał i Krzysztof nie są jeszcze nawet w klasie maturalnej, a już zdobyli indeksy na Wydział Chemiczny i kierunki pokrewne gdańskiej uczelni. To wielki sukces zważywszy na fakt, że oprócz długoszaków, żaden pierwszoklasista z całej Polski nie wywalczył tytułu laureata.

Agata Balcerowska, Rafał Brzeziński i Krzysztof Naraziński to już kolejni zdobywcy indeksów na PG, którzy przygotowywali się do tego konkursu pod opieką pana Konrada Trokowskiego. W poprzednich dwóch latach laureatami zostawali uczniowie klas maturalnych: Kacper Kopaczewski i Jakub Kolanowski. Rafał przed rokiem był finalistą, a po całorocznych przygotowaniach niejako z marszu wywalczył indeks. Sukces Agaty i Krzysztofa jest tym bardziej doniosły, że został osiągnięty już w pierwszej klasie liceum.

W konkursie tym mamy również kilkoro finalistów.  Zostali nimi: Alicja Orłowska (IC), Julita Orankiewicz (IC), Aleksandra Lewandowska (IA) i Adam Piętowski (IC)  – opiekun: p. Konrad Trokowski oraz Paulina Jakubczyk (IIA) i Klaudia Skrzypińska (IIA) – opiekun: p. Małgorzata Jaskólska.
Sukces licealistów Długosza pokazuje ogromny potencjał naszych uczniów, świadczy o autentycznym zainteresowaniu chemią i dobrze rokuje na przyszłość!

Konrad Trokowski

Skip to content