Egzaminy czas zacząć!

Dziś, tj. w środę 18 kwietnia, uczniowie klas trzecich gimnazjum w całej Polsce przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Bardzo eleganccy długoszacy zgromadzili się zaraz po 8.00 przy wyznaczonych salach, by wylosować numer stolika, przy którym spędzą pierwszy dzień egzaminu. Pierwszy zakres z historii i wiedzy o społeczeństwie poprzedziła krótka modlitwa, by Duch Święty miał wszystkich w opiece, zarówno zdających, jak i nadzorujących. Po krótkiej przerwie pomiędzy zakresami, stu dziewiętnastu trzecioklasistów zasiadło do arkusza z języka polskiego. Dla Dominiki Rzadkowolskiej z klasy III d ten pogodny, kwietniowy dzień był dniem wolnym, gdyż jest ona laureatką konkursów przedmiotowych z historii i języka polskiego.

W komentarzach po egzaminie, uczniowie wyrażali swoje rozczarowanie brakiem nawiązania  w zadaniach do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pierwsze emocje opadły, w większości zadowoleni z części humanistycznej uczniowie, już jutro podejmą matematyczno-przyrodnicze wyzwanie.

Powodzenia!

S.L.

Skip to content