Część druga egzaminu gimnazjalnego: matematyczno-przyrodnicza

Tej części najbardziej obawiali się uczniowie, a szczególnie przedmiotów przyrodniczych. W Długoszu dwoje uczniów Klaudia Głowacka z klasy III b i Jakub Prokopczyk z klasy III a mogło cieszyć się dniem wolnym. Oboje są laureatami konkursów przedmiotowych zwalniających z części drugiej egzaminu, Klaudia dwóch, a Jakub czterech.

Pierwszego zakresu z przedmiotów przyrodniczych, oprócz wyżej wymienionych, nie zdawali także Maja Mysłowska z III a, Dominika Rzadkowolska z III d i Mateusz Betke z  klasy III d. Niektórzy z tej grupy gromadzili tytuły już od pierwszej klasy gimnazjum, wiedząc, że warto zostać laureatem, by uniknąć egzaminacyjnego stresu.

Ogólnie, długoszacy, którzy pisali część matematyczno-przyrodniczą byli zadowoleni z zadań, szczególnie po matematyce. Cóż, matematyka to nasz ulubiony przedmiot

S.L.

Skip to content