XXXVII plener malarski – Włocławek w malarstwie i rysunku pt. „Ulica Zamcza – spotkanie z Zagajewskim”

W niedzielę 13 maja 2018 roku uczniowie ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku z p. Bożeną Sobierajską   uczestniczyli XXXVII plenerze malarskim – Włocławek w malarstwie i rysunku pt. „Ulica Zamcza – spotkanie z Zagajewskim”.  Plener malarski wpisuje się w obchody Roku Stanisława Zagajewskiego. Organizatorem pleneru było Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej  we Włocławku. Zadaniem uczestników pleneru było stworzenie dzieł malarskich inspirowanych przyrodą, zabytkami, architekturą , twórczością i rzeźbą Stanisława Zagajewskiego.

ZSK im. ks. Jan Długosza we Włocławku reprezentowali:

 • Andrzej Kwiatkowski –Katolickie  Publiczne Przedszkole “Pod Aniołem Stróżem”
 • Marcel Kotarski kl. 1a SP
 • Adrianna Górczyńska kl. 1c SP
 • Aleksander Górczyński kl. 1c SP
 • Zofia Sulińska kl. 4a SP
 • Izabela Tyrjan kl. 3b SP
 • Lena Wolska kl. 3b SP
 • Natalia Nawrocka kl. 3b SP
 • Ewa Graczykowska kl. 3b SP
 • Zuzanna Górczyńska kl. 4c SP
 • Aleksander Kwiatkowski kl. 4b SP
 • Dominika Smolińska kl. 4 b SP
 • Maria Fryżewska kl. 5a SP
 • Olivia Prouve kl. 5a SP
 • Katrina Thorsen kl. 5a SP
 • Zofia Kwiatkowska kl. 6a SP
 • Aleksandra Babis kl. 6a SP
 • Adam Babis kl. 6a SP
 • Maja Ostrowska kl. 7b SP
 • Aleksandra Arkuszewska kl. 7b SP
 • Julia Gęsicka kl. 7b SP
 • Julia Nidecka kl. 7a SP
 • Martyna  Porębska  kl. 7a SP
 • Angelika Zwolińska kl. I C LO
 • Katarzyna Jankowska  kl. II  A LO

Uczestnikom pleneru gratuluję  niepowtarzalnego stworzenia dzieł malarskich !!!

Ogłoszenie wyników konkursu  i otwarcie wystawy poplenerowej odbędzie się  w dniu 1 czerwca 2018 roku  o godz. 11.00 w gmachu głównym  Muzeum  Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przy ul. Słowackiego  1a we Włocławku.

Bożena Sobierajska

 

Skip to content