Humanistki roku 2017/2018

W miniony piątek odbył się Wojewódzki Konkurs „Humanista Roku” 2017/2018. W budynku Wydziału Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – Collegium Humanisticum przy  ul. Bojarskiego 1 w Toruniu stawili się uczniowie klas trzecich gimnazjów z województwa kujawsko-pomorskiego. Każda szkoła mogła być reprezentowana przez dwóch uczniów.
Ideą konkursu jest przywrócić wartość  myśli Terencjusza, która głosi: „Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce”. Celem konkursu jest zwrócić uwagę na zobowiązanie z niej płynące – skoro jestem człowiekiem, to powinienem interesować się otaczającym światem. Konkurs ma promować uczniów o szerokich horyzontach, dla których zainteresowanie życiem społecznym i kulturalnym jest naturalnym aspektem ludzkiej egzystencji.

Miło nam poinformować, że reprezentantki naszej szkoły – Izabela Walczak z klasy 3 a oraz Klaudia Głowacka z klasy 3 b otrzymały tytuł finalisty Konkursu „Humanista Roku”. Serdecznie gratulujemy!

Anna Baranowska
Anna Taberska

Skip to content