Liga Starożytnicza -spotkanie siódme

12 maja 2018 r. osiemdziesięcioosobowa grupa miłośników kultury antycznej z Długosza uczestniczyła w kolejnym, już siódmym, spotkaniu w ramach Ligi Starożytniczej 2017/18 na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tym razem wysłuchaliśmy ciekawego wykładu filolożki i archeolożki, blogerki i znanej tłumaczki dr Agnieszki Fulińskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego na temat: „Napoleo imperator et rex. Antyk w sztuce i propagandzie napoleońskiej”. Wykład był wspaniałym połączeniem wiadomości historycznych z okresu napoleońskiego z wykorzystywanymi w tej epoce motywami antycznymi. Jak zawsze- spotkanie zakończyło się testem dotyczącym wysłuchanej prelekcji. Opiekę nad młodzieżą sprawowały p. Małgorzata Jaskólska, p. Ewa Bieniek i p. Anna Waśkiewicz.

A. Waśkiewicz

Skip to content