Długosz dla Mongolii

Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu tworzą ludzie z pasją. Od 1997 roku pracują na rzecz krajów najbardziej potrzebujących naszego wsparcia.

Celem tych działań jest przywrócenie człowiekowi godności i zapewnienie każdemu takich narzędzi, dzięki którym będzie mógł wziąć odpowiedzialność za siebie, swoją rodzinę i społeczeństwo. Oprócz projektów pomocowych realizowanych na czterech kontynentach w 43 krajach, prowadzą w Polsce rozbudowany program edukacji globalnej, poprzez który pokazują innym, jak mądrze nieść wsparcie najbardziej potrzebującym.

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła wsparła jeden z projektów misyjnych – Mongolia 2018. Celem akcji była zbiórka zabawek, gier planszowych, artykułów papierniczych itp. Nasi uczniowie nie zawiedli kolejny raz, podarowali dzieciom z Mongolii mnóstwo rzeczy, którymi się już nie bawili albo gdzieś leżały na półkach, a nawet nowych.

Dziękujemy za Wasze wsparcie. Duże podziękowania należą się uczennicy klasy II B LO Ewelinie Szablewskiej, która wspomniała o akcji i dzięki której mogliśmy pomóc.

Paulina Iwańska
Jakub Zemlak
Sandra Iwańska

Skip to content