Majowa środa u Długosza – świętowanie Dnia Matki

Ostatnia środa u Długosza w tym roku szkolnym miała wyjątkowy charakter. Oprócz spotkań rodziców z nauczycielami i wychowawcami, pragnęliśmy złożyć życzenia Mamom z okazji zbliżającego się Dnia Matki oraz uhonorować Listami Gratulacyjnymi laureatów i finalistów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych oraz stypendystów projektu “Prymus Pomorza i Kujaw”.

Środowe popołudnie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą, podczas której piękną homilią podzielił się z nami ks. Jacek Buta, przypominając o kruchości ludzkiego życia i potrzebie przebudzenia się we właściwym jego momencie oraz uwrażliwiając nas na otaczający nas świat i drugiego człowieka. Myślę, że było to piękne nawiązanie, także do tego, by w pędzącym naprzód świecie nie zapominać o tych, dzięki którym na nim jesteśmy.

Po Eucharystii uczniowie klas czwartych oraz licealiści zaprezentowali przygotowany z okazji Dnia Matki apel. Oprócz tańca, wierszy i kwiatów były przede wszystkim życzenia – by każdy kolejny dzień był dla każdej z Mam piękny, wyjątkowy i niepowtarzalny, jak one same. Po apelu  Dyrekcja szkoły wręczyła Listy Gratulacyjne laureatom, finalistom i stypendystom licznych konkursów przedmiotowych. Uczniom tego dnia towarzyszyli dumni rodzice, a my po raz kolejny gratulujemy tegorocznych sukcesów i składamy życzenia kolejnych laurów w przyszłości.

Mamy nadzieję, że piękne akcenty ostatniej środy u Długosza będą zapowiedzią udanego zakończenia kolejnego roku szkolnego, który zbliża się coraz większymi krokami.

Agata Nawrocka

Skip to content