Zakończenie roku szkolnego w klasach drugich gimnazjum oraz w liceum

W piątek, 22 czerwca, po uroczystej Mszy Świętej kończącej rok szkolny 2017/2018 odbyła się ceremonia wręczenia świadectw z wyróżnieniem dla uczniów klas II gimnazjum oraz I i II liceum. Po niej miały miejsce spotkania z wychowawcami. Wówczas wszyscy pozostali uczniowie otrzymali świadectwa promocyjne. Wszystko to zostało ubogacone programem artystycznym, przygotowanym przez młodzież, z przeważającym udziałem uczniów klasy IIa gimnazjum, opracowanym przez p. Lidię Wiśniewską.

Na początku szkolnej uroczystości głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza, ks. dr Jacek Kędzierski, wyrażając ogromną radość i dumę z osiągnięć uczniów gimnazjum i liceum. Jako że po ciężkiej pracy dobrze jest odpocząć, Ksiądz Dyrektor życzył młodzieży ciepłych, radosnych wakacji, by mogła wypoczęta we wrześniu wrócić do szkoły i cieszyć się przygodą, jaką jest zdobywanie wiedzy.

W klasach drugich Publicznego Gimnazjum im. ks. Jana Długosza w mijającym roku szkolnym uczyło się 115 uczniów, wśród których 34 osoby uzyskały średnią ocen 4,75 i więcej, a 68 osób otrzymało wzorową ocenę z zachowania. Średnia frekwencja wyniosła 92,27%.

Uczniów Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Długosza było w roku szkolnym 2017/18  154. Aż 81 spośród nich otrzymało promocję do następnej klasy z wyróżnieniem. Średnia ocen wyniosła 4,49, a średnia frekwencja – 88,92%. Osiem osób może poszczycić się 100% frekwencją. Ocenę wzorową z zachowania uzyskało 87 uczniów.

Serdecznie gratulujemy tak pięknych wyników i życzymy sukcesów w następnym roku szkolnym.

A. Sz.

Skip to content