“Przez kraje i kontynenty z Długoszem” – pierwszy dzień półkolonii

W poniedziałek, 25 czerwca, w “dużym” Długoszu przy ul. Łęgskiej rozpoczął się pierwszy turnus wakacyjnych półkolonii “Przez kraje i kontynenty z Długoszem”. W trakcie sześciu kolejnych dni 70 uczestników odbędzie podróż przez kraje czterech kontynentów, poznając elementy kultury, sztuki i zwyczajów ich mieszkańców. Pierwszego dnia byliśmy w Europie i skupiliśmy się na Hiszpanii, Grecji i Holandii. Przypominamy, że zajęcia są współfinansowane z grantu Fundacji Anwil dla Włocławka.

70 uczestników półkolonii zostało podzielonych na pięć grup, głównie według wieku, ale organizatorzy starali się nie rozdzielać rodzeństw i przyjaciół. Powstały trzy grupy dzieci młodszych do lat 10 oraz dwie grupy uczestników starszych powyżej 10 lat. Najmłodszy półkolonista ma 6 lat, a najstarszy – 13.

Na początek jeden z autorów projektu i kierownik naszych półkolonii – pan Konrad Trokowski przeprowadził rejestrację uczestników i przekazał najważniejsze informacje ich rodzicom. W szkolnej auli zebranych przywitała główna autorka projektu – pani Sylwia Pietrzak, przedstawiając uczestnikom kierunek poniedziałkowej podróży. Następnie dzieci grup starszych pod opieką pani Wioletty Piaseckiej i pani Agaty Nawrockiej udały się na warsztaty do Teatru Impresaryjnego. Po powrocie członkowie jednej z grup rozegrali mecz piłki nożnej na szkolnym boisku pod opieką pana Krzysztofa Łodygowskiego, a drugiej – zagrali w kapsle z panem Piotrem Chodołą. W tym samym czasie dzieci z grup młodszych naprzemiennie uczestniczyły w zajęciach teatralnych z panią Joanną Kinasiewicz, zajęciach plastycznych z panią Sylwią Pietrzak oraz zajęciach tanecznych z panią Pauliną Tokarską. Kolejnym punktem programu dla grup młodszych były zajęcia ruchowe i konkurencje lekkoatletyczne na boisku szkolnym, ale ze względu na kiepską pogodę zajęcia przenieśliśmy do dolnej sali gimnastycznej. Konkurencje sportowe opracowali, przygotowali i przeprowadzili: pani Jadwiga Piasecka, pani Agata Nawrocka i pan Jakub Kostrzewski przy asyście pana Konrada Trokowskiego.

O godz. 13:30 wszyscy uczestnicy udali się do stołówki na obiad przygotowany przez firmę cateringową Imbir z Włocławka. Na koniec dnia dzieci do lat 10 uczestniczyły w zajęciach ruchowych prowadzonych przez pana Andrzeja Gołębieskiego, a starsi wykonali prace plastyczne, przedstawiające plenery Holandii pod okiem pani Sylwii Pietrzak i pana Konrada Trokowskiego.

Drugiego dnia półkolonii uczestnicy udadzą się w podróż do krajów Azji: Indii, Chin i Japonii, aby zgłębić ich tajemnice.

Konrad Trokowski

Skip to content