Obchody 98. rocznicy „cudu nad Wisłą” we Włocławku

W niedzielę 19 sierpnia odbyły się we Włocławku obchody 98. rocznicy „cudu nad Wisłą”  – zwycięstwa wojsk polskich w wojnie z bolszewikami w 1920 r. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16.00 przy pomniku obrońców Wisły na Zawiślu, gdzie zgromadzili się mieszkańcy Włocławka na czele z Prezydentem Miasta Włocławek Markiem Wojtkowskim, przedstawicielami duchowieństwa, lokalnymi parlamentarzystami oraz pocztami sztandarowymi służb mundurowych. Po wysłuchaniu przemówienia Pana Prezydenta uczestnicy uroczystości udali się do kościoła farnego pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył ksiądz infułat Krzysztof Konecki. Zespół Szkół Katolickich reprezentował Poczet Sztandarowy wraz z opiekunem p. Rafałem Kurzępą.

Skip to content