Przedostatni wyjazd żużlowy długoszaków

Sezon żużlowy 2018 dla drużyny Get Well Toruń powoli zbliża się do końca, dlatego wycieczka na mecz speedwaya w niedzielę 12 sierpnia była przedostatnim wyjazdem długoszaków w trwającym jeszcze roku szkolnym. Ze względu na wakacje frekwencja była najniższa w dwuletniej historii tych wycieczek, ale i tak ciekawie i aktywnie spędziliśmy czas w Toruniu.

Jak zwykle organizator z uczestnikami spotkał się na dworcu kolejowym we Włocławku, skąd wszyscy razem pojechali pociągiem Przewozów Regionalnych do Grodu Kopernika. Po spacerze ulicą Szeroką i wizytach w czynnych tego dnia sklepach na Starówce uczestniczyliśmy w niedzielnej Mszy św. w toruńskim kościele garnizonowym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Następnie tramwajem pojechaliśmy do CH Toruń Plaza, gdzie zjedliśmy obiad.

Placówka ta leży na obrzeżach miasta, podobnie jak MotoArena, dlatego piechotą udaliśmy się na ul. Pera Jonssona 7. Wejście na stadion odbyło się bezproblemowo. Samo spotkanie żużlowe było bardzo ciekawe, a emocji i walki na torze nie brakowało. Ostatecznie Get Well Toruń pokonał ekipę Grupa Azoty Unii Tarnów 51:39, zapewniając sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej na następny sezon.

Po meczu mieliśmy jeszcze czas na spacer toruńską Starówką i wizytę w sklepie spożywczym celem uzupełnienia zapasów. Do Włocławka wróciliśmy oczywiście pociągiem PR.

Była to przedostatnia wycieczka organizowana przez pana Konrada Trokowskiego w tym roku szkolnym. Uczestnicy wszystkich tych wyjazdów płacili wyłącznie za przejazd pociągiem z Włocławka do Torunia i z powrotem i komunikację miejską w Grodzie Kopernika. Bilety na mecze żużlowe, dzięki współpracy organizatora wycieczek z Klubem Sportowym Toruń, były dla długoszaków darmowe. W przyszłym sezonie zasady organizacji wycieczek żużlowych, hokejowych i związanych z innymi aktywnościami, jeśli w ogóle takowe będą organizowane, z pewnością ulegną głębokim zmianom.

Uczestnicy wyjazdu do Torunia
Konrad Trokowski

Skip to content