“Bezpieczeństwo i zdrowie podczas ćwiczeń na siłowni” – szkolenie dla wychowanków internatu

W ramach prowadzonych oddziaływań wychowawczych w internacie ważne miejsce zajmuje promocja zdrowego stylu życia. Poza grami zespołowymi dużą popularnością wśród wychowanków internatu cieszą się zajęcia na siłowni.  Wychodząc naprzeciw i dzięki uprzejmości nauczyciela wychowania fizycznego p. Krzysztofa Łodygowskiego, chętni wychowankowie internatu w dniu 10.10.2018 r. mogli uczestniczyć w szkoleniu – „Bezpieczeństwo i zdrowie podczas ćwiczeń na siłowni”.

Jak podkreślał p. Krzysztof siłownia ma jedną wielką zaletę – trenując na niej istnieje możliwość kształtowania dowolnej partii ciała. Jednak bardzo ważnym jest aby dokonać właściwego doboru ćwiczeń do swoich możliwości a także to, aby znać i przestrzegać zasad bezpiecznego korzystania ze sprzętu siłowego; tylko takie podejście do ćwiczeń w siłowni będzie skutecznym środkiem zapobiegawczym na wszelkie urazy i kontuzje. Podobnie jak przy każdej innej formie aktywności fizycznej, także przy korzystaniu z siłowni należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do rozpoczęcia tej aktywności ruchowej, czyli właściwej rozgrzewce.

Dziękujemy bardzo p. Krzysztofowi Łodygowskiemu za przeprowadzone szkolenie oraz deklarację dalszej pomocy chętnym wychowankom internatu w przygotowaniu się do prawidłowego uprawiania tej formy aktywności fizycznej.

D. Goldewicz

Skip to content