Kibicujemy Klaudii Kazimierskiej reprezentującej Polskę w Buenos Aires!

Jakiś czas temu informowaliśmy o wielkim sukcesie sportowym uczennicy naszego liceum – Klaudii Kazimierskiej, trenującej na co dzień we włocławskiej Vectrze. W Mistrzostwach Europy do lat 18, które odbywały się na Węgrzech na początku lipca bieżącego roku, Klaudia zajęła III miejsce w biegu na 1500m, zdobywając tym samym brązowy medal.

Teraz Klaudia jest jedną z 69 zawodniczek i zawodników, którzy reprezentują Polskę w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich Buenos Aires 2018! W poniedziałek 1 października zawodnicy, trenerzy i opiekunowie reprezentacji odebrali w warszawskim Centrum Olimpijskim  nominacje olimpijskie, złożyli ślubowanie oraz podpisy na fladze olimpijskiej. Reprezentacja polski na MIO odleciała do Buenos Aires we wtorek 2 października. Po kilku dniach, które były przeznaczone na aklimatyzację w wiosce olimpijskiej, rozpoczęły się zmagania o medale. W sobotni wieczór miała miejsce ceremonia otwarcia przy charakterystycznym dla stolicy Argentyny obelisku.

III MIO są rozgrywane od 6 do 18 października. Kibicujemy całej reprezentacji, ale w szczególności Klaudii, która wystartuje dwa razy: w piątek 12.10.ok. godz. 20.40 (naszego czasu) – bieg na 1500 m oraz w poniedziałek 15.10. ok godz. 15.30 (naszego czasu) – bieg na 4000 m.

Olimpijskie zmagania naszej uczennicy można oglądać na: https://www.olympicchannel.com/en/live/

Agnieszka Sołtysiak

Skip to content