XXVI edycja Biegu im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

Wśród włocławskich wydarzeń sportowych odbywających się w ciągu roku ważne miejsce zajmuje Bieg im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Ideą imprezy jest upamiętnienie postawy walki o godność człowieka oraz męczeńskiej śmierci tego niezwykłego człowieka.

Dla społeczności Długosza udział w tym wydarzeniu jest sprawą honoru, dlatego i w tym roku – w czasie 26. edycji Biegu liczna grupa długoszaków oddała hołd Księdzu Jerzemu. Organizatorem tej sportowej uroczystości był Włocławski Klub Biegacza “Maratończyk” we współpracy z Ojcem Damianem Koseckim, Kustoszem Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którzy dla biegaczy przygotowali piękne,okolicznościowe medale, nagrody dla zwycięzców i ciepły posiłek dla wszystkich przybyłych.  Na włocławskiej tamie, w czasie pierwszej części sztafety, uczniowie, pamiętając o przesłaniu z hymnu naszej szkoły  –  „Dbaj o swe ciało, prostuj kości, niebo nad nami, Wisła blisko. Sport leczy mózgi od przykrości”, stali się godnymi przeciwnikami reszty uczestników poszczególnych kategorii wiekowych. Kibicowali im najbliżsi – rodzice, rodzeństwo i wychowawcy, a nauczyciele wychowania fizycznego koordynowali przebieg zmagań.  Szczególne znaczenie wydarzenie to miało dla uczniów, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w Długoszu. Zdobyte medale, a przede wszystkim satysfakcja z uczestnictwa w Biegu, są niewątpliwie powodem do dumy. Wśród uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki, znaleźli się:

W biegu na dystansie 100 m dziewcząt z roczników 2011 i młodszych:

 • Zosia Gidaszewska z kl. 1 a SP – III miejsce

W biegu na dystansie 100 m chłopców z roczników 2011 i młodszych:

 • Julian Wojciechowski z kl. 1 a SP – II miejsce

W biegu na dystansie 200 m dziewcząt z roczników 2009-2010:

 • Michalina Golańska z kl 4a SP – II miejsce

W biegu na dystansie 200 m chłopców z roczników 2009-2010:

 • Miłosz Gutral z kl. 2 a SP – I miejsce
 • Karol Król  z kl. 4 a SP –   II  miejsce
 • Dominik Kołaczyński kl. 4a SP – III miejsce

W biegu na dystansie 300 m chłopców z roczników 2007-2008:

 • Aleksander Kwiatkowski  z kl. 5 b  SP  – II miejsce

W biegu na dystansie 650 m chłopców z roczników 2005-2006:

 • Wiktor Paczkowski z kl. 7 b SP – I miejsce
 • Kamil Kordyla z kl. 7a SP – II miejsce
 • Marcel Zalewski  z kl. 6 a SP – III miejsce

W biegu na 1300 m dziewcząt, roczniki 2003 i 2004:

 • Weronika Kowalska z kl. III c GM  – III miejsce

Szczególne uznanie należy się pracownikom naszej szkoły, którzy uczestniczyli w biegu głównym na dystansie 5000 m i niewątpliwie dali przykład innym, nie tylko uczniom, ale również koleżankom i kolegom z pracy. Gratulujemy przede wszystkim ks. Marcinowi Lewandowskiemu, który po raz pierwszy wziął udział w Biegu oraz paniom Monice Bińczarskiej i Magdalenie Gutral.

Anna Taberska

Skip to content