Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Dziś, czyli 4 grudnia 2018 roku, zostały wręczone stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczysta gala odbyła się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika we Włocławku.
W uroczystości udział wzięli kujawsko-pomorski kurator oświaty – Pan Marek Gralik, kujawsko-pomorski wicekurator oświaty – Pani Małgorzata Oborska oraz dyrektor delegatury kuratorium oświaty we Włocławku – Pani Małgorzata Kowalczyk-Przybytek.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymuje uczeń z najwyższymi wynikami w nauce z danej szkoły.

W tym roku wyróżnienia odebrało 43 najzdolniejszych uczniów z Włocławka i okolic, a w całym województwie kujawsko-pomorskim zostało przyznanych 213 stypendiów.

Z naszej szkoły stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał Adam Piętowski z II C LO. W ubiegłym roku szkolnym 2017/2018 uzyskał on średnią wynoszącą 5.59. Ponadto brał on udział i osiągał bardzo dobre wyniki w wielu konkursach i olimpiadach. Między innymi był laureatem konkursu historycznego o życiu i działalności Anny Wazówny, uzyskał tytuł półfinalisty w wojewódzkim konkursie o Władysławie Raczkiewiczu. Adam chodzi do klasy o profilu biologicznym, rozszerza również matematykę, język angielski i chemię. Przyszłość swoją wiąże z biologią. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!

ks. dr Jacek Kędzierski
Dyrektor Szkoły

Skip to content