Słodyczy Długosz Użyczy

Święty Mikołaj, postać starszego pana z brodą, ubranego w czerwony strój, który,według legendy, w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi saniami dzieciom prezenty, odwiedził także dzieci jednego z włocławskich domów dziecka. Co prawda, w tym roku nie mógł liczyć na śnieg, ale doskonale poradził sobie w innych warunkach atmosferycznych i podarunki, a była to góra słodyczy ofiarowana przez naszych długoszaków, zostały dostarczone na czas. Wszystkie obdarowane dzieci bardzo się cieszyły z wizyty wyjątkowego gościa, a na koniec poprosiły, aby odwiedził je w przyszłym roku.

Dziękuję wszystkim, którzy przez otwartość serca chcieli stać się Świętym Mikołajem, by tegoroczne Mikołajki stały się dla tych dzieci wyjątkowe i niezapomniane. W sposób szczególny dziękuję pani Bożenie Sobierajskiej i wolontariuszom ze szkolonego koła za czynne włączenie się w akcję: Słodyczy Długosz Użyczy, a nagrodą ziemską niech będzie radość i uśmiech dzieci, które otrzymały dar serca.

Ks. Marcin Lewandowski

Skip to content