Etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. A. Swinarskiego ponownie w Długoszu

Już po raz 55. Wydział Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika organizuje Ogólnopolski  Konkurs Chemiczny im. prof. Antoniego Swinarskiego. Zawody są trójstopniowe, a jeden z etapów rejonowych już po raz drugi odbył się w sobotę, 8 grudnia, w naszej szkole. Nic w tym dziwnego, skoro udział w konkursie spośród wszystkich uczniów szkół średnich we Włocławku wzięli tylko długoszacy.

Pierwszy etap konkursu, zwany szkolnym, to wewnętrzne eliminacje mające na celu wyłonienie uczestników etapu rejonowego. Ten z kolei rozgrywany jest w kilkunastu miejscach Polski, w tym od dwóch lat w Długoszu. Koordynatorem Rejonowym został ponownie pan Konrad Trokowski, który posiada pełne zaufanie organizatorów konkursu. W zawodach wystartowało pięcioro jego uczniów z klas drugich liceum: Aleksandra Lewandowska, Alicja Orłowska, Julita Orankiewicz, Agata Balcerowska i Krzysztof Naraziński. Wyniki znane będą najpewniej w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

Konrad Trokowski

Skip to content