Warsztaty profilaktyczne dla rodziców oraz uczniów SP i 3 klas gimnazjum

Podczas minionej Środy u Długosza odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów klas: 8a8b SP oraz IIIcIIIe gimnazjum. nt. Bliżej siebie  Organizatorem zajęć był Urząd Miasta Włocławek, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Publicznego. Przeprowadziły je panie psycholog z Centrum Psychoedukacji i Terapii Psychodynamicznej Intra we Włocławku: p. Joanna Krzemińska i p. Marta Gawrońska.

Rodzicom została przedstawiona tematyka związana z uzależnieniami w kontekście problemów z relacjami. Zostały przedstawione m.in. kwestie związane ze sposobami budowania dobrych relacji, tak, aby dzieci nie ulegały uzależnieniom.

Uczniowie kl. 8a i 8 b SP oraz IIIc i III e gimnazjum także uczestniczyli w warsztatach nt. Jacy jesteśmy? Co lubimy? Czy wszystko możemy? Rozmawiali ze specjalistami, czym jest uzależnienie, jakie są jego konsekwencje oraz wspólnie zastanawiali się nad sposobami budowania poczucia własnej wartości, by umieć asertywnie odmawiać w różnych trudnych sytuacjach i nie popadać w uzależnienia.
Swoje refleksje po zajęciach przedstawia uczennica klasy 3e gimnazjum, Natalia Wichrowska:

Klasa IIIe gimnazjum miała spotkanie z panią psycholog pt.”Jacy jesteśmy, co lubimy i czy wszystko możemy?”. Rozmawialiśmy o swoich zainteresowaniach, wolnym czasie, o problemach i presji wywieranej na dzisiejszą młodzież przez środowisko i rówieśników, a także o samoocenie, jak ważna jest w kontaktach ze światem zewnętrznym i jego pokusami. Dyskutowaliśmy, jak radzić sobie ze stresem związanym ze szkołą. Dzięki wykonywanym ćwiczeniom, mogliśmy porównać zdanie, jakie mamy na swój temat, z tym jak postrzega nas otoczenie. W spotkaniu uczestniczyliśmy aktywnie. Zajęcia bardzo nam się spodobały i na pewno dużo z nich wynieśliśmy.

Koordynatorzy spotkania:
Aleksandra Madajczyk
Bożena Sobierajska

Skip to content