Długoszacy w konkursie „8 Wspaniałych”

28 marca 2019 r. w Urzędzie Miasta Włocławek odbyła się uroczysta gala podsumowująca IX edycję Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,8 Wspaniałych”. Konkurs organizowany jest przez fundację „Świat na Tak”, a jego główne cele to promowanie pozytywnych prospołecznych postaw i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia – czy to grup rówieśniczych, sąsiadów, szkoły czy osiedla. Działania wolontaryjne mają służyć także jako antidotum na codzienną brutalizację współczesnego życia. W tym roku we Włocławku do konkursu przystąpiło 34 wolontariuszy ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych.

W tegorocznej edycji konkursu naszą szkołę reprezentowała następująca grupa wolontariuszy: Anna Antosik IIIe GIM, Kacper Antosik IIA LO, Sara Jabłońska II B LO, Aleksandra Wróbel IIIe GIM, Maria Grzędzicka IIIb GIM, Martyna Małecka 8b SP, Konrad Felińczak 5a SP,

Przyznano w tym roku siedem wyróżnień w kategorii „Ósemka”, które otrzymał Kacper Antosik z kl. IIA LO, zaś w gronie laureatów znalazła się Aleksandra Wróbel (IIIe GIM). Natomiast Konrad Felińczak (5a SP) został laureatem w gronie ,, Ósemeczka”.

Gratulujemy naszym wolontariuszom oraz zachęcamy innych do angażowania się w działalność dobroczynną na rzecz osób potrzebujących.

Paulina Iwańska
Sandra Iwańska
Jakub Zemlak

Skip to content