Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem. Wokół książki „Docent pięć procent … i szalona historia komputerów”

Nasi uczniowie 28 marca uczestniczyli w spotkaniu autorskim, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku. Multimedialna forma, ciekawy temat oraz face-to-face z pisarzem, okazały się skutecznym sposobem zainteresowania dzieci i młodzieży książką. Bohaterem był p. Marcin Kozioł – pisarz, podróżnik i kolekcjoner starych komputerów.

Multimedialne opowieści szybko zaciekawiły i rozgrzały młodzież.
Była to multimedialna lekcja historii wynalazków, które doprowadziły do upowszechnienia się współczesnych komputerów, smartfonów i tabletów.
Jest to nie tylko znakomite uzupełnienie zajęć z informatyki. To odkrywanie historii tego, co pasjonuje wielu nastolatków – ich smartfony to nic innego jak miniaturowe komputery. A współczesne gry komputerowe miały swoich przodków już 30-40 lat temu… Spotkanie zachęca do czytania – poszukiwania informacji, odkrywania tajemnic i historii urządzeń, które zmieniły nasz świat tak bardzo, że teraz niektórzy z nas nie wyobrażają sobie bez nich życia.

Nietuzinkowa „Szalona historia komputerów” czy podróżnicza seria z wirtualnymi spacerami „Wombat Maksymilian”, detektywistyczna lektura szkolna „Skrzynia Władcy Piorunów”, a także ciekawostki z dziedziny nauki i eksponaty zaprezentowane podczas spotkania: archaiczne komputery i nośniki pamięci, okazały się strzałem w dziesiątkę w promocji dziecięcego czy młodzieżowego czytelnictwa.

Spotkanie okazało się niezwykle interesującą przygodą. Uczniowie byli bardzo zadowoleni.

Paulina Iwańska

Skip to content