Targi Edukacyjne w Zespole Szkół w Przedczu

29 marca, po raz pierwszy, odbyły się Targi Edukacyjne w Zespole Szkół w Przedczu. Zespół Szkół Katolickich był reprezentowany przez uczniów klasy II A liceum pod opieką pani Anety Wąsik, pani Pauliny Stężewskiej oraz pana Dariusza Goldewicza.

Zainteresowanie naszą szkoła było duże i nasi uczniowie musieli odpowiadać na szereg pytań związanych z ofertą edukacyjną Długosza. Najczęściej zdawane  przez gimnazjalistów oraz ósmoklasistów pytania dotyczyły profili klas, możliwości wyboru przedmiotów rozszerzonych, oraz możliwości zamieszkania w internacie.

Pierwsza część spotkania miała formę rozmów z przedstawicielami szkół. Podczas drugiej każda ze szkół prezentowała swoją ofertę w różnej formie. Jedne szkoły miały prezentacje multimedialne, inne pokazy tańca, sztuki barmańskiej i kulinarnej, pokazy sprzętu strzeleckiego, piosenki oraz teledyski.

Mamy nadzieję, że taka promocja szkoły zaowocuje dużą frekwencją podczas Drzwi Otwartych, które odbędą się już 25 kwietnia.

Jako osoba współodpowiedzialna za udział Zespołu Szkół Katolickich w tym wydarzeniu, chciałbym serdecznie podziękować naszym pomocnikom absolwentom szkoły w Przedczu Magdalenie Kochanowskiej oraz Jakubowi Czajkowskiemu i wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia.

Paulina Stężewska
Aneta Wąsik
Dariusz Goldewicz

Skip to content