Klasa IC LO w Młynie Wiedzy w Toruniu

29.03.2019 r. uczniowie klasy IC  liceum „Długosza” wraz z wychowawczynią, panią Agatą  Jankowską-Pakulską i panem Andrzejem Przybylskim, odwiedzili Młyn Wiedzy w Toruniu.

Uczestniczyli tam w zajęciach laboratoryjnych pt. „Izolacja i rozdział elektroforetyczny genomowego DNA”. Ich zadaniem było sprawdzenie, czy za pomocą jednej metody można wyizolować i rozdzielić DNA drożdży i banana. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem realizowali punkt po punkcie instrukcję postępowania, aż dobrnęli do zakończenia doświadczenia i wspólnie z prowadzącym wyciągnęli wnioski. Po zajęciach w Młynie Wiedzy przyszedł czas na spacer po toruńskiej starówce. Uczniowie pełni wrażeń i zadowoleni z nabycia nowych umiejętności i wiedzy biologicznej wrócili do Włocławka.

Agata Jankowska-Pakulska

 

Skip to content