Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

W poniedziałek, 1 kwietnia 2019 roku, liczna grupa długoszaków udała się do Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego na Galę laureatów przedmiotowych konkursów kuratoryjnych.

Gospodarzami uroczystości byli: p. Marek Gralik – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, p. Małgorzata Oborska – Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty oraz p. Małgorzata Kowalczyk-Przybytek – Dyrektor Delegatury we Włocławku. Wśród honorowych gości znaleźli się, między innymi, p. Barbara Moraczewska – Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek oraz p. Wojciech Jaranowski- przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Toruńsko-Włocławskiego. Galę rozpoczął koncert zespołu muzycznego, który tworzą nauczyciele szkoły muzycznej w Radziejowie, a wśród nich nasz absolwent- Marcel Maniewski przy fortepianie. Na początku, pan Kurator Marek Gralik wręczył puchar i list gratulacyjny dla ks. Jacka Kędzierskiego -dyrektora Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza, szkoły, która znalazła się na III miejscu w województwie kujawsko-pomorskim pod względem ilości laureatów konkursów przedmiotowych. W imieniu Dyrektora ks. Jacka Kędzierskiego puchar i gratulacje odebrała wicedyrektor Sławomira Lewandowska.

W tym roku, nasi uczniowie zdobyli aż 28 tytułów laureata i 24 tytuły finalisty. Krzysztof Ostrowski z klasy III a jest czterokrotnym laureatem. Zdobył laury w konkursie z chemii, fizyki, informatyki i matematyki. Maria Cieślewicz z klasy III b oraz Piotr Sikorski z III a gimnazjum uzyskali tytuły laureata aż w trzech konkursach przedmiotowych. Wszyscy laureaci z dumą odbierali zaświadczenia, statuetki i gratulacje samego Pana Kuratora. Potem nadszedł czas na uhonorowanie nauczycieli, bez zaangażowania których nie byłoby takiego sukcesu. Specjalnie wyróżnionych zostało dwoje nauczycieli, którzy w naszym regionie województwa kujawsko-pomorskiego mieli największą liczbę laureatów. Z satysfakcją odnotowuję, że są to nauczyciele naszej szkoły: pani Jadwiga Piasecka, która przygotowała 10 laureatów konkursu z informatyki oraz pan Konrad Trokowski – opiekun sześciorga laureatów z chemii. Cóż, możemy tylko żałować, że w tym roku odbyły się ostatnie konkursy przedmiotowe dla gimnazjów, wśród których od lat wiedliśmy prym.

Poniżej lista laureatów i finalistów w konkursach przedmiotowych wraz z opiekunami.

Wszystkim wymienionym z całego serca gratulujemy i dziękujemy za wysiłek i splendor, jaki przynoszą Zespołowi Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza.

GIMNAZJUM- (27 laureatów, 17 finalistów)

Biologia- opiekun p. Marta Pankiewicz

 1. Kijewska Wiktoria – laureatka
 2. Bieniek Szymon Piotr – finalista

 

Chemia- opiekun. p. Konrad Trokowski

laureaci:

 1. Cieślewicz Maria Magdalena
 2. Ochociński Mateusz Łukasz
 3. Ostrowski Krzysztof Jacek
 4. Sikorski Piotr
 5. Weber Kornel Kryspin
 6. Porębski Michał

finaliści:

 1. Bieniek Szymon Piotr
 2. Daroszewski Patryk Daniel
 3. Przybysz Patryk
 4. Skibowska Alicja
 5. Balcerzak Magda

Fizyka –opiekun p. Grzegorz Matusiak

laureaci:

 1. Nencka Karol
 2. Ostrowski Krzysztof

finaliści:

 1. Bieniek Szymon
 2. Weber Kornel

Historia – opiekun p. Anna Baranowska

laureaci:

 1. Balcerzak Magda
 2. Mosakowski Filip

finaliści:

 1. Bożenda Adam
 2. Grączewski Jakub Krzysztof
 3. Skibowska Alicja
 4. Suski Feliks Witold
 5. Nencka Karol- opiekun p. Katarzyna Kwiatkowska

Informatyka- opiekun p. Jadwiga Piasecka

laureaci:

 1. Daroszewski Patryk Daniel
 2. Jóźwiak Szymon
 3. Karbowski Kacper Łukasz
 4. Kaznowski Kacper
 5. Niedzielski Oskar Olaf
 6. Ostrowski Krzysztof Jacek
 7. Przybysz Patryk
 8. Sikorski Piotr
 9. Stachowski Wiktor
 10. Weber Kornel Kryspin

język angielski

finaliści:

 1. Dębowy Szymon – P. J. Kostrzewski
 2. Nalepka Maria Gabriela – P. J. Kostrzewski
 3. Nawrocki Mateusz- P. J. Kostrzewski
 4. Ochociński Mateusz Łukasz- opiekun p. A. Szabłowska

język niemiecki

laureaci:

 1. Balcerzak Magda –opiekun p. A. Waśkiewicz
 2. Cieślewicz Maria- opiekun p. A. Waśkiewicz
 3. Nawrocki Mateusz- opiekun p. A. Przybylski
 4. Sikorski Piotr –opiekun p. A. Waśkiewicz

język rosyjski

Cieślewicz Maria Magdalena – laureatka- przygotowanie samodzielne

matematyka

Ostrowski Krzysztof Jacek – laureat- opiekun p. Piotr Chodoła

 

SZKOŁA PODSTAWOWA- (1 laureat, 7 finalistów)

język niemiecki

Rojewska Julia – laureatka 8b– opiekun – p. Anna Waśkiewicz

biologia

finalistki:

 1. Bieniek Alicja Karolina 7b – opiekun p. M. Pankiewicz
 2. Nowakowska Joanna Monika 8a- opiekun p. Ewa Bieniek
 3. Pietrzak Nadia 8b- opiekun p. Ewa Bieniek
 4. Porębska Martyna Wanda 8a –opiekun p. Ewa Bieniek

historia

Kwiatkowska Zofia Anna – finalistka 7a- opiekun p. Joanna Kinasiewicz

język angielski

finalistki:

 1. Bachurska Oliwia 8a- opiekun p. Maciej Ziółkowski
 2. Rojewska Julia 8b- opiekun p. P. Stężewska
Skip to content