Pierwsza zwycięska lingwistyczna potyczka licealistów

28 marca w naszej szkole odbył się etap szkolny VII Kujawskiego Konkursu Języka Angielskiego, organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Włocławku. Niezmiernie miło nam poinformować, iż czworo naszych uczniów – Julia Biesiada (kl. IA LO), Jakub Prokopczyk (kl. IA LO), Julita Orankiewicz (kl. II C LO) i Adam Piętowski (kl. II C LO)  – zakwalifikowało się do etapu międzyszkolnego, w którym weźmie udział 40 najlepszych licealistów wyłonionych na etapie wymagających eliminacji szkolnych. W ramach językowych zmagań uczniowie musieli w trakcie 60 minut rozwiązać test składający się z zadań otwartych i zamkniętych sprawdzających znajomość środków leksykalnych, zagadnień gramatycznych oraz umiejętność rozumienia tekstu pisanego na poziomie obejmującym zakres zbliżony do wymagań maturalnych na poziomie rozszerzonym.

Na kolejnym etapie nasi reprezentanci powalczą o ścisły finał konkursu, w którym weźmie udział 10 najlepszych młodych anglistów. Trzymamy kciuki za naszych pracowitych uczniów, którzy już w najbliższą środę 10 kwietnia o godz. 10:00 staną przed szansą zdobycia lingwistycznych laurów oraz nagród rzeczowych.

Good luck – we keep our fingers crossed!!!

Maciej Ziółkowski

Jakub Kostrzewsk

Skip to content