Przerwa na czytanie

Nasza szkoła wzięła udział w akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe; wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Uczniowie i niektórzy nauczyciele naszej szkoły 21 maja zebrali się w bibliotece szkolnej na dwóch dużych przerwach. Każdy przyniósł swoją ulubioną bądź wypożyczoną z biblioteki książkę i na 15 minut zagłębił się w lekturze. Przedszkolakom czytali rodzice oraz panie wychowawczynie.

Dziękuję serdecznie uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu akcji.

Paulina Iwańska

Skip to content