Wiktoria Kujawa zajęła trzecie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Poezji

Wiktoria Kujawa z klasy III c gimnazjum swoim wierszem zatytułowanym “Wigilia”, podbiła serca poetów rozstrzygających XIII Międzyszkolny Konkurs Poetycki im. Leona Stankiewicza w Śmiłowicach. W skład komisji wchodzili regionalni poeci Mirosław Glazik, Teresa Olewczyńska i Jarosław Wojciechowski – członek Związku Literatów Polskich Oddziału Warszawskiego.

Wychowawcy świetlicy z Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, bibliotekarz i jedna z pań polonistek naszej szkoły szukali wśród uczniów początkujących poetów. Zgłosiło się kilkunastu uczniów, którzy przekazali na konkurs przepiękne wiersze, spośród nich wyłoniono najlepszych i wysłano ich dzieła do Śmiłowic.

10 czerwca na uroczysty finał została zaproszona, wraz z opiekunem, Wiktoria Kujawa z klasy IIIc gimnazjum, która zajęła III miejsce w konkursie. Wiktorię poproszono o odczytanie swojego wiersza i wręczono jej wspaniałe nagrody.

A oto nagrodzony wiersz Wiktorii:

Wigilia

Oto betlejemska gwiazda
na niebie rozbłysła.
Siądźmy do wieczerzy
jak każe tradycja.
Święta ta noc,
przedziwną ma moc,
kruszy serca oblodzone,
jaśni twarze zachmurzone,
niesie wszystkim radość,
czyś młody czy stary.

Miłość rozdaje, zgodę
-najwspanialsze dary.
I refleksja przychodzi
o tych co nie mogą
i łzę na ich wspomnienie,
zanosisz się trwogą,
że już nie przytulisz,
nie dotkniesz ukradkiem
i że nie podzielisz się białym opłatkiem…

Podziękowania dla Pani polonistki Sylwii Pietrzak, wychowawców świetlicy: Pana Jakuba Zemlaka, Pani Sandry Iwańskiej i Pani bibliotekarz Pauliny Iwańskiej za promocję konkursu wśród uczniów i pomoc w wyłonieniu najbardziej zdolnych poetycko długoszaków.

Daria Lewandowska

Skip to content