Gala Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty 2019 – liceum

17 czerwca 2019 r. w Sali Złotej Pałacu Bursztynowego we Włocławku odbyła się uroczysta gala laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych i turniejów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z rejonów Delegatury w Toruniu i we Włocławku. W uroczystości udział wzięli: p. Marek Gralik- Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, p. Maria Mazurkiewicz – Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty, p. Wojciech Jaranowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, p. dr Barbara Moraczewska – Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek, p. Agnieszka Białopiotrowicz  – Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek, dyrektorzy szkół, nauczyciele, laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych i turniejów.

W bieżącym roku szkolnym w Toruniu i we Włocławku wyróżniono 124 uczniów – laureatów lub finalistów olimpiad i turniejów. Wśród nagrodzonych, którym wręczono dyplomy i pamiątkowe statuetki, była dwójka uczniów Długosza, a mianowicie Katarzyna Pietrzak z klasy I C LO oraz Dominik Goleniewski z klasy III A LO – tegoroczny maturzysta.

Każdej ze szkół za tytuł finalisty przyznawano 1 punkt, natomiast za tytuł laureata 2 punkty. W trakcie uroczystości zostali również docenieni opiekunowie, którzy przygotowywali uczniów do udziału w olimpiadach i turniejach. Wśród opiekunów znaleźli się nauczyciele Długosza: p. Grzegorz Matusiak oraz p. Krzysztof Łodygowski.

Gratulacje dla nagrodzonych uczniów i ich opiekunów!!!

Krzysztof Łodygowski

Skip to content