Literacka nagroda dla Bartka Hnatowicza

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 8a Bartosz Hnatowicz zdobył II miejsce w konkursie literackim “Mój ojciec – dobrze być razem” zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. Bartek napisał wzruszającą pracę, w której opisał niezwykłą relację ze swoim tatą. Nagrodą za zajęcie II miejsca był bon podarunkowy EMPIK-u o wartości 300 zł dla ucznia oraz dla nauczyciela – opiekuna pracy.

Uroczysta gala podsumowująca konkurs odbyła się we wtorek 18 czerwca w sali widowiskowej Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Po zakończeniu wręczania upominków, odczytaniu fragmentów wyróżnionych prac oraz wykwintnym posiłku nagrodzeni uczniowie wraz z opiekunami mogli zwiedzić Muzeum Etnograficzne, czyli skansen, w którym można przenieść się w czasy polskiej wsi sprzed stu czy dwustu lat. Oczywiście skorzystaliśmy z tej propozycji.

Gratuluję Bartkowi zasłużonej nagrody za pracę literacką, która nie powstałaby, gdyby nie miał tak cudownej rodziny i takiego wspaniałego Taty!

Lidia Wiśniewska

fot. Andrzej Goinski

Skip to content