Pierwsze piłkarskie zwycięstwo drużyny Uczniów nad drużyną Nauczycieli

Zgodnie z kilkuletnim zwyczajem, w piątek, 13 września o godzinie 13:30 na boisku szkolnym rozegrany został mecz piłkarski, w którym zmierzyły się drużyny Nauczycieli i Uczniów. Stawką spotkania był imponujących rozmiarów puchar, który do następnego spotkania dzierżyć będzie zwycięska ekipa. Po raz pierwszy w historii pojedynków Nauczyciele – Uczniowie w Długoszu, lepsi okazali się nasi licealiści wygrywając 5:3.

Od początku mecz był zacięty, a zawodnicy obydwu drużyn walczyli o każdą piłkę. Widowisko oglądała licznie zgromadzona grupa nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Strzelanie bramek w pierwszej połowie rozpoczął pan Adrian Skowroński dwukrotnie pokonując Mateusza Balceraka. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 2:1 dla nauczycieli, gdyż kontaktowego gola mierzonym strzałem z dystansu zdobył Hubert Giers.

Na drugą połowę meczu uczniowie wyszli ze zdwojoną siłą i szybko osiągnęli przewagę na boisku, czego efektem była przypadkowa bramka samobójcza Piotra Sikorskiego dająca remis w spotkaniu. Uczniowie jednak na tym nie poprzestali i nadal napierali. Nauczyciele oczywiście kontrowali, ale to licealiści zdobywali kolejne bramki. Po naprawdę ciekawych akcjach trafiali kolejno Michał Porębski, Oskar Stroisz i Hubert Mgłowski. Dopiero w końcówce meczu, po nieprzepisowym zagraniu Szymona Pałczyńskiego w polu karnym, bramkę z rzutu karnego na 3:5 zdobył pewnym strzałem pan Piotr Chodoła. Na więcej nauczycielom zabrakło już czasu. Okazały puchar po raz pierwszy trafił w ręce uczniów do czasu następnego starcia z nauczycielami.

Nauczyciele – Uczniowie 5:3 (1:2)
1:0 – pan Adrian Skowroński
2:0 – pan Adrian Skowroński
2:1 – Hubert Giers
2:2 – Piotr Sikorski (samobójcza)
2:3 – Michał Porębski
2:4 – Oskar Stroisz
2:5 – Hubert Mgłowski
3:5 – pan Piotr Chodoła (karny)

Nauczyciele: Piotr Sikorski (1A, bramkarz, gościnnie), pan Piotr Chodoła (kapitan), pan Jakub Kostrzewski, pan Maciej Ziółkowski, pan Przemysław Rutkowski, pan Adrian Skowroński (gościnnie), pan Robert Szymański (gościnnie)

Uczniowie: Mateusz Balcerak (2C, bramkarz), Szymon Pałczyński (kapitan, 2A), Hubert Giers (2A), Michał Porębski (1A), Oskar Stroisz (3B), Hubert Mgłowski (1a)

Sędzia: pan Konrad Trokowski

Szymon Pałczyński

Skip to content