Podsumowanie obchodów Europejskiego Dnia Języków – rozstrzygnięcie konkursów tematycznych

W miniony piątek 27. września, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, ustanowionego na mocy decyzji Rady Europy z 2001r., w gmachu ZSK przy ulicy Łęgskiej 26 miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów mających na celu promowanie różnorodności kulturowej oraz językowej Europy.

Uczniowie Dużego Długosza mieli możliwość stanąć w szranki zmagań konkursowych oraz popisać się swoimi umiejętnościami w sferze plastycznej, multimedialnej oraz literackiej. Na dolnej sali gimnastycznej Pani Wicedyrektor Urszula Brykalska wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz nagrody osobom, które uzyskały tytuł laureata w następujących kategoriach:

  • Konkurs plastyczny „Architektura uniwersalnym językiem międzynarodowym – mój ulubiony europejski zabytek”: Zofia Hasiuk (Va SP) za album o ulubionych zabytkach Niemiec oraz Tymon Bajek (Va SP) za rysunek przedstawiający budynek sakralny,
  • Konkurs na najbardziej efektowną prezentację multimedialną „Europa bogactwem kultur i języków – mój ulubiony kraj i jego ciekawostki”: Wiktoria Kujawa (1D LO) za prezentację o miastach włoskich, Adrianna Nowacka (1C LO) za prezentację o zabytkach Francji i Włoch oraz Kacper Antosik (3A LO) za prezentację o ciekawostkach kulturowych Rosji,
  • Konkurs na pracę literacką w języku obcym „Podróże kształcą – moja wymarzona wyprawa po krajach Europy”: Dominika Linowiecka (1B LO) za esej o podróży po krajach niemieckojęzycznych napisany po niemiecku, Agata Ligowska (2A LO) za esej o zwiedzaniu Londynu i Paryża w języku angielskim oraz Anna Tomaszewska (2A LO) za esej opisujący podróż po Skandynawii, Alpach i Wielkiej Brytanii napisany po angielsku.

Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych oraz wszystkich, którzy pomimo natłoku codziennych obowiązków znaleźli czas i motywację, aby wykazać się swoimi umiejętnościami technologiczno-lingwistycznymi, sporządzając prace opisujące piękno tak egzotycznych dla nas zakątków Europy jak Islandia czy San Marino. Wyrazy wdzięczności należą się również tym nauczycielom, którzy potrafili skutecznie zachęcić swoich uczniów do udziału w tym międzynarodowym przedsięwzięciu promującym bogactwo kultur Europy oraz wspierającym rozwój nauki języków obcych.

Jakub Kostrzewski

Skip to content