Zajęcia terenowe w Myślęcinku

W dniach 26-27 września uczniowie klasy IIC LO wyjechali wraz z wychowawczynią, p. Agatą Jankowską-Pakulską oraz p. Małgorzatą Jaskólską na zajęcia laboratoryjne i terenowe do Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku.

Pierwszego dnia odwiedzili Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin oraz uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, które składały się z dwóch części. Pierwsza część odbywała się w pracowni chemicznej, w której oznaczano jakość wody, a druga w pracowni mikrobiologicznej, gdzie tematem przewodnim były owady. Po południu natomiast, korzystając z pięknej, słonecznej pogody, wybrali się na spacer do pobliskiego ZOO.

Drugiego dnia odbyły się zajęcia terenowe, podczas których uczniowie uczyli posługiwania się kluczami do oznaczania roślin, podejmowali próby samodzielnego oznaczania rodzimych gatunków drzew oraz odbyły się obserwacje ornitologiczne.

Agata Jankowska-Pakulska

Skip to content