Długoszacy zagłosowali w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Włocławek

W poniedziałek, 30 września, we wszystkich włocławskich szkołach odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Kadencja radnego trwa rok, a Rada zostanie powołana już po raz dziewiąty. Kandydatami z naszej szkoły są Wiktoria Więckowska (3B LO) i Wiktor Balcerak (1c LO).

Każdy uczeń mógł zagłosować na maksymalnie 25 z 41 kandydatów zarejestrowanych w Urzędzie Miasta Włocławek i umieszczonych na specjalnie przygotowanej karcie wyborczej. Wybory przeprowadziliśmy w jednej z sal lekcyjnych, aby zapewnić tajność i dobrowolność głosowania. Za prawidłowy przebieg całego przedsięwzięcia odpowiedzialni byli uczniowie naszego liceum wybrani przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego – pana Konrada Trokowskiego, który nadzorował przebieg procesu wyborczego.

Frekwencja w naszej szkole była bardzo wysoka i wyniosła 80,1%. Oddano łącznie 1552 ważne głosy na 335 kartach wyborczych wrzuconych do urny.

Najwięcej głosów, co nie jest niespodzianką, zdobyli nasi uczniowie. Wybory wygrał Wiktor Balcerak (190 głosów) przed Wiktorią Więckowską (176 głosów). Teraz pozostaje nam czekać na zliczenie wyników ze wszystkich szkół i oficjalne ogłoszenie składu IX kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Włocławek.

Konrad Trokowski
opiekun Samorządu Uczniowskiego

Skip to content