Bezpieczna siłownia – szkolenie dla wychowanków internatu

Każda forma aktywności fizycznej wymaga odpowiedniego przygotowania, ale korzystając z siłowni należy szczególnie o tym pamiętać. Bardzo ważne jest, aby poza właściwym doborem ćwiczeń posiadać także wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania ze sprzętu siłowego.

Dzięki uprzejmości p. Krzysztofa Łodygowskiego, nauczyciela wychowania fizycznego naszej szkoły, chętni wychowankowie internatu mogli uczestniczyć w szkoleniu „Jak ćwiczyć w siłowni bezpiecznie i zdrowo”.

Pan Krzysztof Łodygowski w trakcie spotkania podkreślał, iż trening w siłowni wymaga dużej odpowiedzialności i rozsądku, bowiem nawet najprostsze ćwiczenia wykonywane w niewłaściwy sposób, mogą doprowadzić do kontuzji.

Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu ćwiczeniami w siłowni p. Krzysztof Łodygowski zadeklarował dalszą pomoc wychowankom internatu w przygotowaniu się do prawidłowego uprawiania tej formy aktywności fizycznej. Dziękujemy bardzo, bowiem takie podejście do sprawy pozwoli wychowankom efektywnie ćwiczyć, nie narażając się na zbędne ryzyko kontuzji, a jednocześnie w bezpieczny i zdrowy sposób poprawić wygląd swojego ciała.

D. Goldewicz

Skip to content