XXVII edycja Biegu im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W sobotę 19 października 2019 r. już po raz dwudziesty siódmy odbył się Bieg im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ideą imprezy jest upamiętnienie postawy walki o godność człowieka oraz męczeńskiej śmierci tego niezwykłego człowieka.

Dla społeczności Długosza udział w tym wydarzeniu jest sprawą honoru, dlatego i w tym roku – w czasie 27. edycji Biegu liczna grupa długoszaków oddała hołd Księdzu Jerzemu. Organizatorem tej sportowej uroczystości był Włocławski Klub Biegacza „Maratończyk” we współpracy z Ojcem Damianem Koseckim, Kustoszem Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którzy dla biegaczy przygotowali piękne okolicznościowe medale, puchary dla zwycięzców i ciepły posiłek dla wszystkich przybyłych.

Wszystkim biegającym kibicowali najbliżsi – rodzice, rodzeństwo i wychowawcy, a nauczyciele wychowania fizycznego koordynowali przebieg zmagań. Zdobyte medale, a przede wszystkim satysfakcja z uczestnictwa w biegu, są niewątpliwie powodem do dumy.

W biegu na dystansie 100 m dziewcząt z roczników 2012 i młodszych:

II miejsce zajęła Steffanie Stokwisz-Augusiak.

W starszej kategorii wiekowej, w biegu na dystansie 200 m dziewcząt z roczników 2010-2011:

I miejsce wywalczyła Maria Wojciechowska-Lamsallak,

a w kategorii chłopców II miejsce zajął Miłosz Gutral.

W biegu na dystansie 300 m dziewcząt z rocznika 2008-2009:

III miejsce uzyskała Michalina Golańska,

w kategorii chłopców tego rocznika  IV miejsce zdobył Remigiusz Morawski.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesów, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w biegu i gratulujemy pokonania wielu barier i pobicia osobistych rekordów.

Małgorzata Bajraszewska

 

Skip to content