Nocny rajd latarkowy szlakiem powstańców

28 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym przez  p. Katarzynę Kwiatkowską,  p. Konrada Trokowskiego oraz p. Andrzeja Gołębieskiego nocnym rajdzie latarkowym szlakiem powstańców.

Pomysł spodobał się również uczniom innych szkół, którzy chętnie wzięli udział w marszu. Podjęte działanie było wynikiem realizacji projektu Ocalić od zapomnienia – Pamiętamy w Długoszu. Projekt ten jest finansowany przez fundację Anwil dla Włocławka. Podczas wieczornego spaceru uczniowie z latarkami w ręce odwiedzili miejsca pamięci, tj. Pomnik powstańców styczniowych 1863 roku czy Obelisk Pamięci poległych w latach 1830-63 przy rondzie na Falbance.

Miłym zwieńczeniem rajdu było ognisko integracyjne, które dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Włocławek, mogło odbyć się na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku. Nocny marsz latarkowy był dla nas wszystkich źródłem radości i wielu wrażeń.

Katarzyna Kwiatkowska

Skip to content