„Holy Wins – Święty Zwycięża” w Długoszu

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych w naszej szkole zagościli „święci”. W klasach oraz na szkolnych korytarzach spotkać można było św. Faustynę, św. Franciszka, św. Wojciecha, Anioły, Maryję, św. Annę, św. Jana Pawła II oraz inne ciekawe postaci z grona naszych orędowników niebie. A wszystko to za sprawą obchodów „Holy Wins – „Święty Zwycięża”.

Dzień 1 listopada przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy z wierzących, niezależnie od konkretnej drogi życia: małżeństwa, kapłaństwa czy życia konsekrowanego, jest powołany do świętości. Tej pełni człowieczeństwa nie można osiągnąć własnymi siłami. Konieczna jest pomoc łaski Bożej, czyli dar życzliwości Boga. Ponieważ Stwórca powołuje do świętości wszystkich, także każdemu człowiekowi pomaga swą łaską. Teologia wskazuje, iż każdy otrzymał dar zbawienia, bo Jezus Chrystus złożył ofiarę za wszystkich ludzi. Od każdego z nas jednak zależy, w jakim stopniu przyjmie od Boga dar świętości. O tym chcieliśmy sobie przypomnieć w czasie radosnego świętowania. Wychowankowie internatu pięknie przedstawili spektakl teatralny pt. „Pamiętajmy o świętości”, w którym poprzez sceny humorystyczne, ale i momenty refleksyjne, chcieli przypomnieć nam, co tak naprawdę może nas do świętości zaprowadzić, jakie wartości są w życiu najważniejsze. O czym często w zabieganej codzienności XXI wieku zapominamy. A dążenie do świętości – jak wspomniał ksiądz dyrektor Jacek Kędzierski – jest zadaniem każdego z nas.

Po spektaklu odbył się Bal Wszystkich Świętych, w czasie którego radosne pląsy wypełniły naszą szkolną aulę. Był też konkurs na najpiękniejszy strój. Doceniając wkład w przygotowanie strojów oraz zaprezentowanie wybranej przez siebie postaci, przewodnicząca jury – pani wicedyrektor Sławomira Lewandowska postanowiła, że wszyscy zostaną nagrodzeni. W nagrodę otrzymali piękne aniołki, które mają im przypominać o nieustannym kształtowaniu swojego charakteru, by podążać drogą ku świętości.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu naszego wspólnego, radosnego świętowania. Księdzu dyrektorowi Jackowi Kędzierskiemu za otwartość i wsparcie naszego dzieła. Pani wicedyrektor Sławomirze Lewandowskiej za pomoc w przeprowadzeniu konkursu, panu Piotrowi Becińskiemu za wyrażenie zgody na wykorzystanie jego wkładu w utwór wykonany w czasie przedstawienia, panu Krzysztofowi Jabłońskiemu za życzliwość i pomoc przy obsłudze sprzętu i piękne fotografie. Wszystkim za obecność i każde ciepłe słowo, doceniające i motywujące młodych artystów, którzy włożyli wiele serca w przygotowania. O świętości niełatwo mówić, a jeszcze trudniej do niej dążyć. Zaczynając od małych gestów dobroci, zwykłej ludzkiej życzliwości, uśmiechu i wyciągniętej do pomocy dłoni, mamy ku temu duże szanse.

Agnieszka Lasota-Staszak – wychowawca internatu

Skip to content