Apel – Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 8. listopada w naszej szkole świętowaliśmy 101.  rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Razem z nami dzień ten celebrowali zaproszeni goście: poseł na sejm RP – pani Joanna Borowiak oraz senator RP – pan Józef  Łyczak. W  szkolnej auli odbyła się akademia przygotowana pod kierunkiem pani Katarzyny  Kwiatkowskiej. Młodzież odsłoniła kolejne karty historii naszej Ojczyzny, począwszy od  odzyskania niepodległości w 1918 roku do czasów współczesnych, ukazując burzliwe dzieje ostatniego wieku. Nie zabrakło wspaniałej gry aktorskiej, strojów z epoki, patriotycznej poezji oraz oprawy muzycznej. Akademię uświetnił występ szkolnego chóru pod batutą pana Piotra Becińskiego. Zwieńczeniem spektaklu był taniec z flagami w wykonaniu dziewcząt naszej szkoły, przygotowany we współpracy z panią Pauliną Tokarską. Piękną dekorację na półpiętrze szkoły wykonała pani Bożena Sobierajska.

Nasza szkoła, podobnie jak tysiące placówek oświatowych w całej Polsce, wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Wzorem  ubiegłego roku, o symbolicznej godzinie 11:11, społeczność Długosza wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście odśpiewała 4 zwrotki hymnu państwowego. Był to kulminacyjny moment obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z okazji święta pani Dominika Jankowska przeprowadziła w szkole  konkursy historyczne. Poniżej lista nagrodzonych uczniów:

W kategorii Plakat, uczniowie i uczennice naszej szkoły zdobyli następujące miejsca:

Szkoła Podstawowa

  • Miejsce 1 – Oliwia Prouve, uczennica klasy 7a,
  • Miejsce  2 – Amelia Skibińska, uczennica klasy 6a,
  • Miejsce  3 – Barbara  Parcheta, uczennica klasy 8a.

Liceum

  • Miejsce 1- Szymon Pałczyński, uczeń klasy 2 A,
  • Miejsce 2 – Weronika Morawska, uczennica klasy 3C,
  • Miejsce 3 – Izabela Ciesielska, uczennica klasy 1A.

W kategorii autorski wiersz patriotyczny:

Liceum

  • Miejsce 1- Agata Zawadzka, uczennica klasy 1b,
  • Miejsce 2- Alicja Przybylska, uczennica klasy 1b,
  • Miejsce 3- Wiktoria Kaszuba, uczennica klasy 2B.

Wyróżnienie w kategorii Najlepsza Prezentacja Multimedialna zostało przyznane Aleksandrowi Kwiatkowskiemu, uczniowi klasy 6b SP. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nagrodzone prace plastyczne zostały wystawione na parterze.

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości było obchodzone w naszej szkole bardzo uroczyście. Krótką relację na ten temat możemy obejrzeć w reportażu TV Kujawy.

Katarzyna Kwiatkowska

Skip to content