Drugie spotkanie Ligi Starożytniczej

W minioną sobotę bardzo liczna grupa długoszaków uczestniczyła w drugim spotkaniu tegorocznej edycji Ligi Starożytniczej. Tym razem młodzież wysłuchała wykładu „Spór o Boga: wielka debata o Trójcę Świętą w IV w.”. Prelegentką była p. Marta Szada – doktorantka na UW, której zainteresowania badawcze skupiają się na historii Kościoła i duchowości chrześcijańskiej w późnym antyku i wczesnym średniowieczu.

Uczestnicy Ligi Starożytniczej, zgromadzeni w auli Collegium Humanisticum UMK, mieli okazję przybliżyć sobie sytuację chrześcijan za czasów Konstantyna Wielkiego, usłyszeć o sporze Ariusza z Aleksandrem, a także poznać genezę wyznania wiary wypowiadanego podczas mszy świętej.

Po wykładzie młodzież rozwiązywała test. Pytania dotyczyły zarówno treści wykładu, jak i literatury, jaką należało przeczytać w ramach przygotowania do zajęć.

Opiekę nad uczniami sprawowały p. Ewa Bieniek i p. Angelika Szumińska.

Skip to content