Dwoje licealistów Długosza otrzymało stypendium Ministra Edukacji Narodowej

Z ogromną radością i satysfakcją przyjęliśmy wiadomość, że dwoje uczniów Publicznego Liceum ZSK im. ks. Jana Długosza otrzymało Stypendium Ministra Edukacji Narodowej. Są to Krzysztof Ostrowski – obecnie uczeń kl. IA LO oraz Klaudia Kazimierska z kl. IIIA LO.To niecodzienne wyróżnienie uczniowie polskich szkół otrzymują za wybitne osiągnięcia, jakie zdobyli w różnych  w różnych dziedzinach w minionym roku szkolnym.

Krzysztof, w roku szkolnym 2019/2019, wówczas  jeszcze jako gimnazjalista, uzyskał cztery tytuły laureata w przedmiotowych konkursach kuratoryjnych: z matematyki, fizyki, chemii i informatyki, czym uzyskał najlepszy wynik w całym województwie.

Klaudia, jako uczennica klasy IIA naszego liceum, a jednocześnie utytułowana biegaczka, mogła się poszczycić wieloma osiągnięciami sportowymi. Podczas składania wniosku o stypendium miała na swoim koncie wiele medali zdobytych i w zawodach krajowych, i w międzynarodowych.

Na szczeblu krajowym Klaudia zdobyła:

  • I miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Polski w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce, organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki;
  • I miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Polski w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych U18, U20, Seniorów, których organizatorem był Polski Związek Lekkiej Atletyki;
  • I miejsce, złoty medal i Mistrzostwo Polski w Mistrzostwach Polski U20 i U23 w biegu na 5000 metrów, również organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Na szczeblu międzynarodowym nasza mistrzyni ma na swoim koncie:

  • brązowy medal w Mistrzostwach Europy U18 w Gyor na Węgrzech, których organizatorem był European Athletics;
  • uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży (Youth Olympic Games), organizowanych  przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (International Olympic Committee), które odbyły się w  Buenos Aires w Argentynie
  • kwalifikacje do Mistrzostw Europy U20 organizowanych w Boras w Szwecji przez European Athletics.

Naszym Stypendystom serdecznie gratulujemy, oczywiście życząc dalszych sukcesów naukowych i sportowych!

Skip to content