Stypendia Prezesa Rady Ministrów

4 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku odbyła się  uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Otrzymali je uczniowie ze szkół z terenu Miasta Włocławek oraz z powiatów: aleksandrowskiego, lipnowskiego, radziejowskiego, rypińskiego i włocławskiego, którzy za swoje wyniki w nauce uzyskali promocję z wyróżnieniem, osiągając przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub odznaczali się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Wśród stypendystów znalazła się uczennica Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku Weronika Raniszewka. W ubiegłym roku szkolnym 2018/2019 zdobyła średnią ocen – 5,75 uzyskując najlepsze wyniki w nauce w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Jana Długosza. Weronika chodzi do klasy III C LO. Jest bardzo ambitną, rzetelną uczennicą. Stypendium w jej imieniu odebrała jej mama.

W uroczystości uczestniczyli: Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty – Pan Marek Gralik, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Józef Ramlau, Wiceprezydent Miasta Włocławek – Pani Barbara Moraczewska, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Pan Wojciech Jaranowski, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty we Włocławku – Pani Małgorzata Kowalczyk-Przybytek, Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku – Ksiądz dr Jacek Kędzierski. 

Naszej stypendystce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Aleksandra Madajczyk

Skip to content