Kalendarz adwentowy

Zaczął się już grudzień, a tym samym wielkie odliczanie dni do świąt Bożego Narodzenia. Jest to przede wszystkim radosny czas oczekiwania, czas, w którym możemy wiele zmienić, zwłaszcza w sobie. MRI postanowiło w tym roku spróbować czegoś nowego. Na tablicy, przy internackiej dyżurce pojawił się kalendarz adwentowy, liczący 15 dni, które jeszcze do świąt wychowankowie spędza w internacie. Na każdy dzień przewidziane zostało jedno zadanie, wylosowane przez wyznaczony pokój. Oprócz „zadań specjalnych” na kalendarzu z czasem będą pojawiać się dodatkowe wydarzenia, w których mamy okazje brać udział w grudniu, np. wspólne wyjście do kina, na lodowisko, pieczenie pierników, czy dzień bez telefonu.

Kalendarz jest szansą dla młodzieży internackiej na integracje, spędzenie czasu w miłej, świątecznej atmosferze, spełnienie kilka dobrych uczynków, a poprzez to wszystko, wewnętrzne przygotowanie się do wyczekiwanych świąt.

Zosia Sieradzka
przewodnicząca Młodzieżowej Rady Internatu

 

Skip to content