Świąteczne “Słodkie serce”

Dnia 3.12.2019 r. w naszej szkole odbyła się świąteczna edycja akcji „Słodkie serce” zorganizowana przez wolontariuszy z internatu. Na przerwach między lekcjami przy dyżurce można było zakupić słodkości w postaci rogalików, pierniczków, świątecznych ciast i babeczek.

Wtorkowa sprzedaż ciast, tak samo jak wrześniowa, cieszyła się niemałym zainteresowaniem. Dzieci i młodzież bardzo chętnie włączyły się w pomoc potrzebującym. Opiekę nad sprawnym przebiegiem kiermaszu sprawowała niezastąpiona pani Milena Witkowska. Wychowanki internatu, w składzie Agata Zawadzka, Laura Wilińska oraz Wiktoria Jankowska, zadbały o przeprowadzenie sprzedaży słodkości. Za zebraną kwotę 385 zł nabyte zostały w tym samym dniu czekoladki, ciastka i napoje dla dzieci z rodzin ubogich. O zakup artykułów spożywczych zatroszczyli się: Maja Bałdys, Michalina Siekacz, Paulina Witczak oraz Bartłomiej Witkoś. Produkty w najbliższym czasie zostaną dostarczone do potrzebujących przez ks. Adama Zielińskiego i wolontariuszy.

Serdeczne podziękowania składamy p. Milenie Witkowskiej – opiekunce akcji, Zosi Sieradzkiej – przewodniczącej MRI, dbającej o drugą już edycję „Słodkiego serca”, wolontariuszom i wychowankom internatu oraz im rodzicom, którzy upiekli ciasta.

Wiktoria Kaszuba IIB
wychowanka internatu

Skip to content