Wyjazd na Jarmarki Bożonarodzeniowe do Berlina

4 grudnia 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Katolickich wzięli udział w wyjeździe na Jarmarki Bożonarodzeniowe do stolicy Niemiec – Berlina. Pogoda, która dopisała, pozwoliła naszym turystom na przyjemne zwiedzanie tego pięknego i zabytkowego miasta.

Uczniowie wraz z nauczycielami (panią Anną Waśkiewicz, panią Agnieszką Szabłowską, panem Rafałem Kurzępą oraz panem Andrzejem Przybylskim) zobaczyli i poznali historie zabytkowych miejsc takich jak: Mur Berliński, Wieża Telewizyjna, Pomnik Holocaustu wyróżniający się prostotą, niemiecki parlament – Reichstag, berlińska katedra, Brama Brandenburska, ambasady krajów takich jak Wielka Brytania, Federacja Rosyjska, USA i będąca w fazie budowy ambasada Polski.

Tradycja ubierania choinki na święta czy organizowanie samych Jarmarków Bożonarodzeniowych pochodzi właśnie z Niemiec, więc nie zabrakło spacerów po samych jarmarkach przepełnionych regionalnym jedzeniem takim jak currywurst, czy ręcznie robionymi ozdobami świątecznymi.

Wyjazd był niezwykle udany, każdy przywiózł z niego nie tylko pamiątki czy zdjęcia, ale także dobry humor i niezapomniane wspomnienia.

Agnieszka Matuszewska kl. 1B LO

Skip to content