Wolontariusze z Długosza w Caritasie

Grudzień to niezwykły czas w ciągu roku. Choć na chwilę zapominamy o codziennych zmartwieniach i zatrzymujemy się przy bliskich, zauważamy potrzebujące osoby, które są tuż obok nas. Z inicjatywy ks. Adam Zielińskiego, naszego katechety, blisko 20-osobowa grupa wolontariuszy z naszej szkoły od początku października regularnie, dwa razy w tygodniu, chodzi do świetlicy Caritas we Włocławku. Tam pomaga młodym osobom wkraczającym z nadzieją w przyszłość w odrabianiu lekcji, uczestniczy w zabawie z dziećmi, zaraża serdecznym uśmiechem.

19 grudnia w godzinach popołudniowych w placówce Caritasu odbyły się jasełka, której przyjemność zasiadania na widowni przypadła również naszym Długoszakom na czele z Ks. Dyrektorem dr Jackiem Kędzierskim oraz Panem Maciejem Ziółkowskim – wychowawcą klasy III c, który przekazał wraz z młodzieżą prezent świąteczny (PS4) ufundowany przez klasę III a i III c. To niezwykłe przedstawienie pozwoliło nam patrzeć na innych ludzi oczami Jezusa i Maryi oraz z ufnością zawierzać swe losy Bogu. Wolontariusze byli pod ogromnym wrażeniem i z niecierpliwością oczekują kolejnych przedstawień z udziałem dzieci ze świetlicy. W związku z najpiękniejszym miesiącem w roku, miesiącem serdeczności odliczając do ponownego Narodzenia Pańskiego, życzymy, aby każdy z nas odnalazł w sobie tę cząstkę radosnego dziecka i z dnia na dzień  jeszcze mocniej zbliżał się do Pana Boga.

ks. Adam Zieliński

Skip to content